O nás

Létající minipivovar T’n’T – to je Tereza a Tadeáš, dva nadšenci, kteří se po pár letech domácího vaření piva rozhodli, že si založí svůj pivovar. Na naší pivní cestě jsme proto udělali další krok vpřed a v březnu roku 2019 se stali tzv. létajícím pivovarem – nemáme zatím vlastní výrobní zařízení, a proto létáme po jiných pivovarech a vaříme tam, kde nás nechají a kde se nám to líbí. Naše první pivo – světlou jedenáctku Kmocha – jsme si sami v únoru roku 2019 uvařili v Rodinném pivovaru U Vacků, kde nás ochotně naučili, jak se vaří pořádné pivo v minipivovaru. V současné době je naše pivo vařeno v Přátelském pivovaru Malešov.

Tereza Tumpachová

tereza_tumpachova

Terka, magistra v oboru astrofyzika, vystudovala Střední průmyslovou školu potravinářských technologií v Praze na Podskalské a stala se sládkovou.

Tadeáš Tumpach

tadeas_tumpach

Tadeáš je vystudovaný inženýr v oboru ekonomika a management podniku a svoje vzdělání by rád jednou uplatnil ve vlastním pivovaru.

Společné zájmy

Máme rádi pivo. A to ve všech možných smyslech. Rádi zkoušíme nová piva nebo si pochutnáváme na našich oblíbených lahodných mocích, ale hlavně nás baví jeho výroba. Naše začátky pivovaření probíhaly doma, kde jsme si v hrnci uvařili sotva dvě basy. Od března roku 2019 vaříme pivo v opravdových pivovarech, přesto se však stále rádi vracíme k domácímu vaření piva, během něhož člověk přijde do blízkého kontaktu s pivem v každé fázi jeho výroby včetně poslední a nejpříjemnější fáze – konzumace.

Spojuje nás cestování. Rádi poznáváme všemožná zákoutí naší krásné země a když máme více času, vyrazíme do zahraničí. Nejraději to máme na severu, kde na túrách i menších procházkách obdivujeme nádhernou přírodu.

Zbožňujeme hraní společenských her. Když zrovna necestujeme nebo nevaříme pivo, sedneme si doma ke stolu nebo třeba ven na deku a ponoříme se do kouzelného světa her.